Sommige projecten zijn meer dan zomaar een bouwplaats. Aan de Ter Coulsterlaan in Heiloo komen 46 nieuwe sociale huurappartementen die straks tientallen mensen een comfortabel thuis bieden. Het nieuwe woongebouw vervangt een verouderd complex uit de jaren zeventig en draagt bij aan de grote behoefte aan betaalbare woningen in de regio. Locas levert daaraan een belangrijke bijdrage met de complete W-installatie.
De nieuwbouw in Heiloo vindt plaats in een bosrijke omgeving en het ontwerp van het gebouw sluit daar mooi bij aan. Het project wordt ontwikkeld door Kennemer Wonen en uitgevoerd door onze opdrachtgever HSB Bouw BV uit Volendam.
Voordelen van prefab
Opvallend detail in de nieuwbouw is dat alle 46 woningen individueel een warmtepomp op het dak krijgen. Er is hier bewust niet gekozen voor één centrale warmtepomp. Daarnaast is dit een opdracht waarbij we volop ervaring kunnen opdoen met prefab. Wij verwachten dat prefab de komende jaren steeds belangrijker wordt. Tegelijkertijd blijft een goede balans met traditionele bouwmethoden essentieel. Het voordeel van prefab zit in efficiency en meer grip op het proces doordat er tijd overblijft voor extra controles. De prefab-onderdelen worden onder ideale omstandigheden geproduceerd, wat de kwaliteit ten goede komt. Fijn ook om niet in de stromende regen een installatie te hoeven aanleggen!
Ervaring opdoen
Voor ons is dit een mooie kans om ervaring op te doen met nieuwe technieken en werkwijzen. Juist de combinatie van duurzame installaties en prefab-oplossingen maakt dit een interessante opdracht. Dankzij de goede samenwerking met HSB Bouw en de andere betrokken partijen verloopt het werk voorspoedig. Zo werken we niet alleen aan een technisch sterk eindresultaat, maar dragen we ook bij aan comfortabele en toekomstbestendige woningen voor de bewoners van Heiloo.


